NASTAVNE PRAKSE ZA ŠKOLE 21. VIJEKA

Vodič „Nastavne prakse za škole 21. vijeka“ pripremljen je u okviru programa „Škole za 21. vijek“ i ima ulogu osigurati trajnu podršku i povećati sposobnost nastavnika da izvode nastavu uključivanjem elemenata kritičkog razmišljanja, rješavanja problema i vještina programiranja. Kritičko razmišljanje, rješavanje problema i kodiranje su ključne vještine potrebne učenicima za poslove 21. vijeka.  Vodič “Nastavne prakse za škole 21. vijeka” razvijen je  sa ciljem da se podrži stručno usavršavanje nastavnika kroz 30 najboljih primjera podučavanja ključnih vještina.  Sadrži najbolje primjere podučavanja koje su pripremili nastavnici obuhvaćeni ovim programom. Nastavna praksa Toplotne pojave i penošenje toplote, naše nastavnice fizike Jasmine Dizdarević, jedna je od 30 najboljih i uvrštena je u ovaj Vodič. Čestitamo!!!