Film “Ledeno doba” prikazan u OŠ “Stari Ilijaš”

U Osnovnoj školi ” Stari Ilijaš”  danas je za učenike prvog i drugog razreda prikazan film „Ledeno doba“.
To jedan je od najboljih dugometražnih animiranih filmova otkako je žanr potkraj 1980-ih i početkom 1990-ih doživio neviđeni preporod.

U „Ledenom dobu „radi se o sabljozuboj vjeverici, koja pokušava da nađe pogodnu lokaciju za sakrivanje žira . Ta nespretna vjeverica,  sasvim slučajno ili ne,  sa svojim žirom pokreće lavinu.  Bježeći od lavine sabljozuba vjeverica nailazi na krdo životinja u trku. Ove praistorijske životinje pokušavaju da izbjegnu ledeno doba svojom migracijom na jug.

-Ova projekcija je upriličena umjesto izleta  i njoj su prisustvovali i učenici O.Š „Misoča“-kazao nam je direktor JU OŠ „Stari Ilijaš“ Mahir Dević.

Oduševljenje na licima najmlađih, dovoljan su razlog da i druge škole slijede ovakav primjer.

(radioilijas.ba)