Kick Off Meeting za projekat „Humour in the classroom“

Kick Off Meeting za projekat „Humour in the classroom“ koji je trebao biti održan u Gabrovu, Bugarskoj realizovan je 02.11.2020. godine online zbog trenutne epidemiloške situacije.

Predstavnici iz Osnovne škole „Stari Ilijaš“ kao partner u projektu uspješno su realizovale svoj zadatak za ovaj dio projektnih aktivnosti i predstavile su nacrt treninga za nastavnike u cilju osposobljavanja istih za uvođenje humorističnih sadržaja u redovan nastavni proces.

Gradaščević Aida i Dizdarević Jasmina istakle su da je akcenat projekta zapravo osmišljeno i plansko uvođenje prilagođenih humorističnih sadržaja u Nastavni plan i program osnovnih i srednjih škola. Konačan cilj ovoga je kreiranje stimultivnog okruženja za učenje, što će poboljšati aktivnost učenika na časovima, a samim tim i rezultate u učenju.