“Podrška projektima angažiranja Rom medijatora radi povećanja obuhvata i redovnog pohađanja osnovnog obrazovanja djece romske nacionalnosti“

U saradnji JU OŠ „Stari Ilijaš“ Ilijaš i Udruženja za zaštitu kulturno – historijskog naslijeđa i edukaciju mladih „ARHIUM“ Ilijaš završetkom nastavne 2019/2020. godine uspješno je realiziran projekat „Podrška projektima angažiranja Rom medijatora radi povećanja obuhvata i redovnog pohađanja osnovnog obrazovanja djece romske nacionalnosti“. Projektom je realizirano niz radionica u koje su bili uključeni djeca i roditelji djece romske nacionalnosti u cilju jačanja partnerstva roditelja i škole. Implementacija ovog projekta pokazala se veoma korisnom u jačanju svijesti o pozitivnim primjerima za uspješno funkcionisanje u svim segmentima društva, te pripadnosti istim. Zahvaljujemo se svim učesnicima na uspješnoj saradnji.