OŠ “Stari Ilijaš” potpisala Sporazum o bratimljenju sa školom “Bilge Soyak Ortaokulu” iz Istanbula

U četvrtak, 17. decembra 2015. godine, u Istanbulu je potpisan Sporazum o bratimljenju između JU OŠ “Stari Ilijaš” i  osnovne škole u Istanbulu, “Bilge Soyak Ortaokulu” .

Potpisivanjem ovog protokola je planirana saradnja između osnovnih i srednjih škola iz Bosne i Hrecegovine i odabranih ekvivalentnih škola od strane Ministarstva obrazovanja okruga Istanbul.

Direktor JU OŠ “Stari Ilijaš” Mahir Dević prisustvovao je svečanom potpisivanju sporazuma u Istanbulu.

Zaista mi je čast da je JU OŠ „Stari Ilijaš“ potpisnica jednog ovakvog vrlo važnog sporazuma, kako za samu školu tako i za općinu Ilijaš. Osnovne škole u Istanbulu pohađa oko 115.000 hiljada učenika koje podučava oko 5000 nastavnika. Općina Ümraniye u kojoj se nalazi škola je treća po veličini u Istanbulu i ima oko 700.000 hiljada stanovnika”, kazao je Dević.

S tim ciljem, posredstvom protokola koje su potpisale ove dvije institucije namjerava se razvijanje veze na polju obrazovanja, ekonomije i kulture između ovih škola. Ovaj projekat će se implementirati od 17.12.2015.- 31.12.2019. godine.

Tekst preuzet sa portala ILIJAS.info.