Obilježena godišnjica pogibije Hašima Spahića

U ponedjeljak, 12. 10. 2015. godine, polaganjem cvijeća i učenjem Fatihe na spomen obilježju šehidima u Ilijašu, počelo je obilježavanje godišnjice pogibije ilijaškog heroja majora Hašima Spahića i njegovih suboraca. Najveća škola u Ilijašu i jedna od glavnih ulica nose ime po ovom ilijaškom junaku. Ilijaški komandant, major Hašim Spahić i član Komande 1. Korpusa Armije BiH, kapetan Šemso Baručija, poginuli su na Moševačkom brdu 11. 10. 1994. godine, dok su tokom žestokih borbi bili na prvim odbrambenim linijama.

Ovim povodom je u kino sali Ilijaš priređen program, u kojem je učešće imala i naša škola. Recitatorska sekcija, koju vodi nastavnica Amina Salčinović i dramska sekcija, pod vodstvom nastavnice Mirele Kozić, u saradnji sa pedagogicom Enisom Džakmic, su se publici predstavile recitalom pod nazivom “Bosanski muslimani”, čiji je tekst napisao naš istaknuti pisac Abdulah Sidran.