Obavještenje za učenike završnog razreda osnovne škole

Dragi učenici završnog devetog razreda osnovne škole, poštovani roditelji,
pred vama je period odluke koju srednju školu upisati nakon završetka osnovnoškolskog obrazovanja.

U cilju informisanja učenika koji završavaju osnovnu školu 3. juna 2020. godine, obavještavamo vas da je Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade objavilo na službenoj web stranici, u linku „Izbor srednje škole“ (https://mon.ks.gov.ba/ustanove/lista/24) informacije o svim srednjim školama i vrstama zanimanja za koja se učenici mogu obrazovati.

Kada odaberete i kliknete na web stranicu bilo koje srednje škole, na početnoj stranici se nalaze sve potrebne informacije o smjerovima i zanimanjima koji se pohađaju u srednjim školama.

Na ovaj način Ministarstvo želi olakšati učenicima izbor srednje škole, jer će uvidom u zanimanja za koja se mogu obrazovati, imati jasniju sliku koja će im omogućiti lakši izbor srednje škole za upis, u skladu sa njihovim postignutim rezultatima tokom školovanja.

skolasr.jpg