Edukativno-rekreativni izlet učenika OŠ “Stari Ilijaš”

U subotu, 21.03.2015.godine održan je edukativno-rekreativni izlet učenika OŠ “Stari Ilijaš“ u Ilijašu.

Učenici su bili uzrasta od V do IX razreda osnovne škole (50 učenika). Posjetili smo: Zavičajni muzej u Visokom,Franjevački samostan u Visokom i Vranduk-Stari grad kod Zenice. Tu su učenici vidjeli mnoge znamenitosti: ostatke iz Osmanskog i Austrougarskog perioda, u Franjevačkom samostanu smo vidjeli postavku biljnog i životinjskog svijeta.

Pored toga smo ugodno prošetali dok smo se penjali do Vranduka nekih 2 km. Tu smo vidjeli Vrandučku tvrđavu, Narodnu nošnju iz Osmanskog i Austrougarskog perioda, postavku hrane i posuđa iz tog perioda, oruđa i oružja iz tog perioda itd. Kroz cijelo to razgledanje vodili su nas profesionalni kustosi muzeja.

Uz učenike su bili i nastavnici škole:

1. Maja Herić
2. Aria Isaković