Održano takmičenje učenika osnovnih škola iz programa „Upozoravanje na opasnost od mina“

Jučer je u prostorijama Crvenog križa Ilijaš održano takmičenje osnovnih škola iz programa “Upozoravanje na opasnost od mina”.

Takmičenje je organizovao Crveni križ Ilijaš. Na takmičenju su učestvovale četiri Osnovne škole. Prvo mjesto je pripalo učenicima OŠ “Podlugovi”. Učenici OŠ “Srednje” osvojili su drugo mjesto, dok su učenici naše škole osvojili treće mjesto. OŠ “Hašim Spahić” je takmičenje završila na četvrtom mjestu.

Cilj takmičenja je da provjeri osposobljenost učenika osnovnih škola iz ove oblasti, jer stanovništvo BiH mora naučiti živjeti sa minama a najbolji vid samozaštite je saznanje o ispravnom ponašanju.

Takmicenje